Technika

Wzory pokazane w galerii są ręcznie malowane na białej ceramice porcelitowej specjalnymi spożywczymi, atestowanymi farbami do ceramiki, które po wyschnięciu i obróbce termicznej w 150°C ukazują żywe kolory i są bardzo trwałe. Wspaniale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Z kubków można pić, zalewać je wrzątkiem, podgrzewać w kuchence mikrofalowej, producent farb zapewnia, że można myć przedmioty nawet w zmywarce, najlepiej do 40°C. Jeśli macie taką możliwość, ja zalecam mycie ręczne płynem i  miękką gąbką, bez szorowania.

Ponieważ zdobienia każdego kubka czy naczynia są przeze mnie wykonane ręcznie i nie ma dwóch identycznych, mogą zdarzyć się niewielkie różnice między rzeczą na zdjęciu, a otrzymaną przez Ciebie. Jeśli z jakichś powodów zakupiony produkt nie będzie Ci odpowiadał, możesz go zwrócić w ciągu 2 tygodni. Nie dotyczy to rzeczy malowanych na specjalne zamówienie.

Nasza pracownia to tylko dwie osoby, więc czas oczekiwania na rękodzieło to kilka dni roboczych, ale czasem zdarza się, że i od dwóch do trzech tygodni. Wykonanie tych rzeczy to proces i niemożliwe jest stworzenie ich z dnia na dzień. Ale warto poczekać. 🙂